
W przemyśle budowlanym wymagane są coraz nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest hydroizolacja dachów, która jest coraz częściej stosowana zarówno przy naprawach wszelkiego rodzaju dachów, jak i przy tworzeniu nowych. Membrany płynne mogą być aplikowane za pomocą wałka, bądź też metodą natryskową.
Membrany płynne znajdują zastosowanie do hydroizolacji m.in. dachów, tarasów i parkingów.
Membrany płynne – jakościowe i trwałe rozwiązanie
Membrany płynne są bezszwowymi i bezspoinowymi produktami cechującymi się wysoką elastycznością i odpornością na warunki atmosferyczne. Są łatwe w aplikacji i odporne na skrajnie trudne warunki atmosferyczne, co sprawia, że doskonale nadają się zarówno do naszych nowych inwestycji, ale również w przypadku różnych renowacji (np. dachów na papie).
Membrany to produkty stosunkowo lekkie, co sprawia, że nie obciążą dodatkowo konstrukcji budynku. Są bardzo przyczepne i znakomicie przylegają do dotychczasowego pokrycia. Warto też dodać, że używanie płynnej membrany do zabezpieczania istniejącego już dachu jest niedrogim rozwiązaniem, ponieważ nie ma konieczności wymiany całego pokrycia; wystarczy tylko nałożenie dodatkowej warstwy zabezpieczającej dach przed wodą i warunkami atmosferycznymi.
Membrany płynne sprawiają, że nieszczelne dachy przestają być problemem. Hydroizolacje dachów przy jej zastosowaniu są doskonałym i – co najważniejsze – skutecznym zabezpieczeniem powierzchni przed zniszczeniami mechanicznymi i wodą.
Membrany płynne do hydroizolacji – zalety
Jakie są zalety membran płynnych do hydroizolacji? Po pierwsze, są łatwym i w pełni bezszwowym oraz bezspoinowym zabezpieczeniem powierzchni, która jest poddawana hydroizolacji. Po drugie, membrany płynne są bardzo trwałymi produktami, które mogą wytrzymać przez wiele lat, nawet w skrajnych temperaturach oraz przy narażeniu na silne promieniowanie UV. Dachy pokryte membranami płynnymi nie będą wymagać naprawy przez wiele lat. Warto też dodać, że w odróżnieniu od termozgrzewalnych mas bitumicznych, dach pokryty membraną płynną będzie stanowił jednolitą i całkowicie równą powierzchnię. Trzecia rzecz przemawiająca na korzyść wykonania hydroizolacji z zastosowaniem membran płynnych, to oszczędność czasu, ponieważ opisywane rozwiązanie jest szybkie, efektywne i tańsze niż kładzenie pap termozgrzewalnych. Kolejnym plusem stosowania membran płynnych jest możliwość stworzenia skutecznego zabezpieczenia przeciwwilgociowego, które charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością chemiczną i mechaniczną. Jakościowe membrany płynne do hydroizolacji znajdziesz na chemiabudowlana.eu